Ubytování

V zásadě si můžeš vybrat ze dvou druhů ubytování: koleje a soukromý sektor.

 

Většina studentů prvního ročníku upřednostňuje ubytování na kolejích. Jsou pro to hned dva důvody:

 

1. Je to bezpečnější a jednodušší. Odešleš přihlášku na několik kolejí, dostaneš nabídky a vybereš tu, která ti nejvíce vyhovuje. Podepíšeš smlouvu, přijedeš a nastěhuješ se. Musíš si akorát pohlídat termíny, do kterých máš zaplatit ubytování.

2. Bydlíš se studenty a jsi tak v centru dění.

 

O většině univerzit platí, že mezinárodním studentům zaručují místo na kolejích minimálně pro první rok. Musíš si ovšem dát pozor, aby jsi podal(a) přihlášku na ubytování do stanoveného termínu.

 

Koleje jsou dvojího typu: catered (s jídlem) a self-catered (bez jídla). Je jen na tobě, co si vybereš - většina ale upřednostňuje koleje, kde se vaří, protože si s tím nechtějí lámat hlavu. Musíš ale vzít v úvahu, že většina "catered halls of residence" nabízí jen polopenzi (tj. pouze snídani a večeři) a o víkendu si musíš vařit sám(a). Navíc pro některé platí, že musíš na prázdniny vyklidit celý pokoj a odjet domů. Takže než si podáš přihlášky, pořádně si přečti informace o kolejích a prohlédni si fotky. Ceny jsou uvedené většinou v librách na týden - takže si zkontroluj jaké smlouvy nabízí (tj. na kolik týdnů).

 

Co se týče pokojů, nabízí se:

a) single (jednolůžkové) nebo double/twin (dvoulůžkové)

b) standard (standardní), enhanced (modernější, luxusnější vybavení), en-suit (zahrnuje koupelnu a záchod) nebo studio (zahrnuje koupelnu, záchod i kuchyňku).

 

Soukromý sektor

Ve většině případů si budeš muset najít ubytování pro druhý a třetí rok studia někde v soukromém sektoru. Je typické, že si společně s kamarády, které si během prvního roku na univerzitě najdeš, pronajmete dům s několika pokoji, koupelnou a kuchyní. Taková varianta vás všechny totiž vyjde nejlevněji. Celkově je soukromé ubytování mnohem levnější než to univerzitní.

 

 

 

Kontakt

Studential.cz Tým

© 2009-2019 Všechna práva vyhrazena. Studential.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode