Studentský život

 

Život typického studenta se skládá ze tří hlavních částí - učení, volnočasové aktivity a večerní zábava.

 

1. Učení

Kromě docházení na lekce, semináře a tutoriály se od vás očekává notná dávka dodatečné práce - ať už je to nepřeberné množství povinné četby, psaní esejů či reportů, týmová práce nebo testy.

 

Nevětší rozdíl oproti učení na střední škole je míra zodpovědnosti - nikdo vám neustále nebude připomínat, co kdy máte udělat - je na vás, zda splníte úkol nebo jestli se naučíte na test. Pokud to neuděláte, ponesete si následky sami.

 

Na druhou stranu ale univerzity nabízejí spousta forem podpory - pokud zápasíte s nějakým předmětem nebo angličtinou, není problém se obrátit na osobního tutora nebo tutora pro daný předmět. Důležité je však učinit to včas a uvědomit si, že oni vám pouze ukáží cestu kterou můžete jít, ale vydat se po ní musíte sami, to znamená, že musíte opravdu chtít být lepší.

 

Univerzita vám nabídne spoustu prostoru k rozvíjení vaší osobnosti. Pořádají se:

a) Veletrhy, kde jsou pozvané velké firmy - vaši potenciální zaměstnavatelé. Máte zde možnost navázat kontakt s lidmi z náborového oddělení, což vám pak zvýší šance na přijetí na praxi ve firmě. 

b) Workshopy, což jsou semináře, kde vás učí jak zlepšit schopnosti, jako jsou psaní esejů, angličtina, psaní CV, prezentování, týmová práce, time management, práce s excelem a powerpointem, vyjednávání a podobně.

 

Nabídka těchto aktivit se ovšem liší podle toho na které univerzitě jste. Je to tedy jeden z důležitých kritérií, podle kterých si můžete vybrat univerzitu.

 

 

2. Volnočasové aktivity

Viz sekce sport a rekreace.

 

 

3. Večerní zábava

Večerní zábava v Anglii vypadá trochu jinak než v Čechách.

Zaprvé, alkohol je zde mnohem dražší a nejspíše právě proto zábava začíná již na kolejích, kde se studenti dostávají "do nálady". Kolem desáté vyráží ven - jdou někam do hospody nebo baru. To ovšem není vše - angličané totiž zbožňují takzvané pub crawls, to znamená, že nezůstanou v jednom baru celý večer, ale vystřídají aspoň tři a většinou pak skončí na nějaké diskotéce, kde ovšem musí často zaplatit nemalé vstupné.

Další charakteristika anglických večírků je, že mají většinou téma, například: kovbojové, lidé z doby kamenné, babičky a dědečkové, armáda nebo pyžamové party. V tomto ohledu se v Anglii opravdu fantazii meze nekladou...

 

Na co si dát pozor?

 

  • Pozor při objednávání - čepuje se jak pivo, tak cider (zkvašený jablečný mošt), tak se vždy zeptejte, co je co, než si objednáte.
  • Alkohol je opravdu drahý, přesvědčte se, že víte, kolik co stojí, než si to objednáte.
  • Neutrácejte příliš peněz za převleky.

 

 

 

Kontakt

Studential.cz Tým

© 2009-2019 Všechna práva vyhrazena. Studential.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode