Sport a rekreace

Součástí univerzity ve Velké Británii je vždy studentská organizace, která se stará o volnočasové aktivity a zájmy studentů.

 

Studenská organizace nabízí různé "clubs and societies" (obdoba kroužků), které jsou většinou financovány částečně univerzitou a členskými příspěvky. Velmi rozšířené jsou například sportovní a národnostní, etnické či jazykové skupiny. Ze sportu tu většinou najdeš tenis, squash, badminton, atletiku, basketbal, fotbal, volejbal apod. Naopak těžko se ti bude hledat třeba kroužek florbalu, což ovšem neznamená, že se ho musíš vzdát - většina univerzit totiž umožňuje studentům zakládat studentské spolky, pokud iniciátor sežene dostatek zájemců. Navíc pokud v určitém sportu vynikáš, tak můžeš školu reprezentovat na různých studentských soutěžích. Školy se pak srovnávají v žebříčkách British Universities and Colleges Sports (BUCS).

Co se týče národnostních spolků - v závislosti na počtu zahraničních studentů můžeš někde najít český spolek, jinde československý anebo třeba středoevropský atp. Cílem těchto spolků je udržování kontaktu s vlastí - lidé se potkávají a mluví svojí řečí, o kultuře nebo děních doma.

 

Můžeš si ale vybrat i z řady jiných skupin, jako jsou fotografování, archeologie, literatura, katolická skupina, tvůrčí psaní, debatování a jiné. Větší univerzity mají rovněž i své rádio a noviny/časopis nebo dokonce televizi, na jejichž tvorbě se rovněž můžeš podílet.

 

Kromě toho zajišťuje studentská organizace pořádání různých koncertů, plesů a dalších zajímavých akcích, kterých se můžeš zúčastnit.

 

Ve Velké Británii je dále velmi populární dobrovolnictví. Je mnoho způsobů, jakými můžeš nezištně pomáhat. Univerzity se vždy snaží mít vřelé vztahy s okolím, a proto je většina dobrovolné práce lokální - jde například o malování zdí v blízké školce, nebo organizování určité akce pro danou komunitu.

 

Je z čeho vybírat...

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Studential.cz Tým

© 2009-2019 Všechna práva vyhrazena. Studential.cz

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode