Open Days

Můžete strávit hodiny na internetu hledáním správných univerzit. Poté, co svůj výběr zúžíte na 5-10 škol, které Vás opravdu zaujaly, musíte přejít do fáze navázání kontaktu. Jelikož každá univerzita dostane stovky přihlášek od lidí, musíte využít každé příležitosti se zviditelnit. Tj. navázejte s nimi kontakt, ptejte se je na otázky - oni Vám vždy mile odpoví, a pokud budete psát "admission sekci" (třeba o požadavcích na maturitu), je pravděpodobné, že si Vás zapamatují a třeba k tomu přihlédnou při rozhodování. Ve Velké Británii totiž lidé kladou nesmírný důraz na osobní kontakt a Váš zájem. Tím, že je zkontaktujete, nebo, ještě lépe, se zúčastníte přímo jejich dne otevřených dveří tento zájem projevíte.

 

Den otevřených dveří Vám nabízí:

  • Možnost zjistit mnoho informací o univerzitě - pořádají se prezentace o: ubytování, jednotlivých fakultách, financích, procesu přihlášení
  • Možnost zeptat se na cokoli - například jestli preferují IELTS nebo CAE
  • Možnost  si vše prohlédnout - od ubytování, přes učebny, až k sportovištím a jinému vybavení
  • Potkat ty správné osoby - Za prvé, můžete mít možnost mluvit s děkanem fakulty, nebo s lidmi z "admission centre". Za druhé, můžete si o škole a o studentském životě na dané univerzitě promluvit se studenty
  • Možnost poznat okolí - například, jestli se Vám líbí tato část Londýna. Toto je zejména důležité, pokud jste ve Velké Británii ještě nebyli. Možná poznáte, že věhlasný Londýn pro Vás není to pravé a rozhodnete se pro školu, která neleží ve velkém městě.

 

Každá univerzita pořádá den otevřených dveří minimálně dvakrát do roka a navíc několikrát v týdnu nabízí prohlídky campusu, kde Vás provádí studenti školy.

 

Kdybyste chtěli podniknout cestu k Vašim vysněným univerzitám, stačí Vám 5 dní. Snažte se najít termín, kdy mají Vaši favorité den otevřených dveří a zbytek doplnit prohlídkami. Ze zkušenosti můžu říct, že se denně může stihnout jeden "open day" nebo dvě prohlídky. Je dobré na tyto události chodit se zápisníčkem a připravenými otázky. Na univerzitě Vám sice nabídnou plno letáčků a prospektů, ale ani v nich není všechno. Tento výlet ani nemusí vyjít tak draho, když poletíte nízkonákladovou společností a předem si najdete a rezervujete levnější hotel nebo hostel.

 

Ve fotogalerii si můžete prohlénout pár snímků z naší cesty do Londýna.

 

Kontakt

Studential.cz Tým

© 2009-2019 Všechna práva vyhrazena. Studential.cz

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode