Stipendium

Většina britských škol nabízí několik typů stipendií: studijní, sportovní, umělecké, společenské (tzv. scholarships) a podporu pro studenty s nedostatkem finančních prostředků (tzv. bursaries).  

 

Studijní stipendium

Každá univerzita nabízí určitý typ studijního stipendia. Ať už pro studenty, kteří již na škole s dobrými výsledky studují, nebo pro nové studenty, kteří dosahují v určitých předmětech vynikajících výsledků. Pro více informací a seznam podporovaných předmětů a studijních oblastí navštivte webové stránky univerzity. 

 

Sportovní stipendium

Tento typ stipendia je určen pro všechny sportovce, kteří v určitých sportech dosahují vynikajících výsledků. Za vynikající výsledky se považuje dobré umístění v národních soutěžích, např. na mistrovství České republiky. Student, který toto stipendium získá, bude reprezentovat univerzitu na studentských soutěžích (BUCS). Seznam podporovaných sportů nalezneš na webových stránkách univerzit.    

 

Umělecké stipendium

Tento typ stipendia je určen pro všechny, kteří se hudbě věnují a mají to v plánu i při studiu na univerzitě. Pokud hraješ na některý hudební nástroj, zpíváš nebo třeba skládáš hudbu, toto stipendium je velice dobrou možností, jak své studium ve Velké Británii financovat. Podmínkou je, že se budeš této činnosti na univerzitě věnovat, účastnit se besídek, zlepšovat se a pomáhat ostatním. Pro získání uměleckého stipendia nemusíš být studentem uměleckého oboru. Pro více informací navštiv včas webovou stránku školy.  

 

Společenské stipendium

Tento typ stipendia je určen pro ty, kteří se nějakým způsobem zapojovali do dobrovolných prací nebo mají nějaké speciální schopnosti (University of Exeter například nabízí stipendia pro skvělé lídry). Je důležité se včas informovat na internetových stránkách univerzity, jaké konkrétní společenská stipendia nabízejí a kdy je potřeba podat přihlášku.   

 

Bursaries 

Tento typ stipendia je určen pouze pro studenty z Velké Británie. 

Kontakt

Studential.cz Tým

© 2009-2019 Všechna práva vyhrazena. Studential.cz

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode