Půjčka od britské vlády

Jako občan Evropské unie máš právo požádat o půjčku na pokrytí školného v maximální výši £9,000 (záleží na výši školného). Tato půjčka je velice výhodná a se "studentskými" půjčkami od českých institucí se nedá vůbec srovnávat.

 

Kdy musím půjčku splatit?

Půjčku začínáš splácet až v momentě, kdy tvůj roční příjem dosáhne minimální hodnoty £21,000 (pokud tvůj příjem klesne pod tuto hranici, splátky se zastaví). Splácíš 9% z částky, která přesáhne minimum pro splatnost půjčky. 

 

Příklad: Pokud je tvůj měsíční příjem £2,000, přesáhl si minimum pro platnost půjčky o £250 (2,000 - 21,000/12). To znamená, že budeš měsíčně splácet 9% z £250 – to je £22. Pokud budeš mít každý měsíc jiný plat, splatná částka se bude úměrně také měnit.      

 

Jaké jsou úroky?

Úroky stanovuje vláda každý rok během září. Úroky se počítají ode dne kdy byla půjčka vyplacena do dne kdy byla splacena. V tomto roce je úroková míra 1.5%. Pokud jsi ještě nezačal studovat nebo tvůj kurz začal po prvním září 2012, vztahují se na tebe jiné úrokové sazby. Během studia je úroková sazba rovna  výši inflace + 3% a po dokončení studia se úrok odvíjí od tvého ročního příjmu a to v rozmezí výše inflace po výši inflace + 3%.   

 

Kdo má na půjčku nárok?

Na půjčku má nárok každý občan Evropské unie. Na příjmech nezáleží - pokud o půjčku požádáš, dostaneš ji.   

 

Jak o půjčku požádám?

Během přijímacího procesu (většinou na jaře) ti poštou automaticky přijde formulář pro žádost o půjčku. Žádost můžeš také vyplnit online zde.

 

Co budu potřebovat k získání půjčky?

Stačí vyplnit žádost, kterou včetně příloh zašleš na adresu uvedenou ve formuláři (ne na UCAS!!!). Tvou jedinou přílohou bude pravděpodobně jen ověřená kopie pasu - důkaz, že si občan Evropské unie. Kopii ti může ověřit pracovník z úřadu, policista, notář nebo třeba učitel (stačí razítko, podpis, jméno, funkce a telefon).   

 

Jak se s půjčkou platí školné?

Částka, která ti byla přislíbena (jinými slovy ta, o kterou si požádal), bude přímo převedena na účet školy. Nemusíš se tedy již o nic starat. 

 

Kontakt

Studential.cz Tým

© 2009-2019 Všechna práva vyhrazena. Studential.cz

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode